Hareket Eğitimi

21. yüzyılın yaşam tarzında, sürekli gelişen teknoloji ile her türlü hizmet ve ürünün parmaklarımızın ucunda olduğu bu “Hareketsizlik” döneminde çocuklar, evde oyun konsolları ve teknolojik ürünler ile günlerini hareket etmeden geçiriyorlar. Eskiden sokaklarda oynayıp, keşfeden, sosyalleşerek deneyimleyen ve gezen çocuklar, günümüzde sokaktaki arkadaşlarının yerine teknolojiyi koydukları için hareket ederek eğlenebileceklerini unutuyorlar.

Alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan hareket eğitimimiz ile, çocukların fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmayı ve çocuklara doyasıya hareket edebilecekleri güvenli bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz.
Hareket eğitimimiz; “Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller” sloganıyla, çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmayı hedeflerken, çocukların ekip ruhu çerçevesinde sosyalleşmelerini ve paylaşarak eğlenmelerini destekliyor.

Uzman eğitmenler tarafından kurulan parkurlar ile çocukların denge, koordinasyon ve esneklik becerilerini geliştiren hareket eğitimimiz, çocuklara başarma duygusunu tattırarak onlara özgüven kazandırıyor.

Çocuklar; grup halinde yapılan çalışmalar ile, “ takım olma olgusunu” ve “birlikte başarma duygusunu” deneyimliyorlar, birbirlerinin başarılarından keyif alma duygusunu tadıyorlar. Uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen hareket eğitimimiz sırasında çocuklar; sıralarını beklemeyi, sabırlı olmayı ve arkadaşlarına saygı duymayı öğreniyorlar.

Ölçme ve Değerlendirme

Kazanımlar:

  • Denge
  • Koordinasyon
  • Esneklik
  • Tırmanma
  • Tutunma
  • Kuvvet
  • Dayanıklılık
  • Sıçrama
  • Çabukluk
  • Spor branşlarına özgü pozisyon alma ve temel duruşlar

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Muzipo Kids’te zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyen çocuklar, hareket eğitimimiz ile gelişimlerini aralıksız sürdürüyor. Uzman eğitmenler tarafından aylık olarak uygulanan ölçümler ile çocukların gelişimleri takip ediliyor ve ölçüm değerlendirmeleri ebeveynlerle paylaşılıyor. Örneğin, 1 ayda çocuğun boyu 3 cm uzayabiliyor, çocuk 2 cm daha esnek hareket edebiliyor veya denge duruşunda ilk geldiği güne göre 5 saniye daha fazla durabiliyor. Ebeveynler çocuklarının gelişimlerini somut verilerle bizzat gözlemleyerek, uzman eğitmenler tarafından bilgilendiriliyor.

 

Muzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket EğitimiMuzipo Kids Hareket Eğitimi